« Powrót
Z Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego Korporacji

Minął rok obchodów 70-lecia działania firmy TERMET S.A. na Dolnym Śląsku

 

  Jest 25 września 2015 roku. Piękny, ciepły wieczór w ogrodach restauracji 'Księżyc' w Świebodzicach. Wokół prawie wszyscy obecni i byli pracownicy firmy oraz zaproszeni goście. Prezes Zarządu TERMET S.A. Pan Ryszard Satyła ogłasza początek obchodów 70-lecia działania firmy. Pamiętamy, że wtedy to wielu pracowników firmy otrzymuje m.in. Złote Odznaki TERMET-u, dyplomy podziękowania za długoletnią pracę a także odznaki branżowe im. Króla Kazimierza przyznawane przez Konfederację Budownictwa i Nieruchomości, o które wnioskowała Polska Korporacja Techniki SGGiK.

Kolejne ważne wydarzenie związane z obchodami to uroczysta Gala w dniu 16 października 2015 roku w salach Zamku Książ. Na spotkanie zjechali z całej Polski i z zagranicy główni dystrybutorzy wyrobów Jubilata. To tam, w sali Maksymiliana, wręczone zostały przez wojewodę odznaczenia państwowe dla członków zarządu i pracowników firmy – Medale za Długoletnią Służbę nadawane przez Prezydenta RP oraz odznaki Za Zasługi Dla Budownictwa nadawane przez resort budownictwa.

Za: innowacyjne rozwiązania techniczne, za polski charakter firmy, za dbałość w zrównoważony sposób o wszystkich swoich interesariuszy oraz za odpowiedzialny stosunek do środowiska naturalnego firma TERMET S.A. otrzymała Złoty Klucz Instalatora – wyróżnienie przyznawane prze Dolnośląski Oddział Okręgowy Polskiej Korporacji Techniki SGGiK.

Przez cały miniony rok Świebodzice oraz okolice miasta żyły tym jakże ważnym wydarzeniem. Ale niestety minął rok i ... W piątek 21 października 2016 roku w Pałacu Wojanów koło Jeleniej Góry odbyła się Uroczysta Gala kończąca obchody Jubileuszu 70-ecia Termet S.A. Uroczystość była doskonałą okazją do ponownego spotkania z Partnerami Biznesowymi i świętowania sukcesów odniesionych przez firmę Termet S.A. w minionym roku a także zaprezentowaniu planów na kolejne lata. Uroczystość poprowadził Tomasz Zubilewicz – znany telewizyjny prezenter, współtwórca wielu programów o tematyce proekologicznej. Zaproszeni goście i gospodarze spotkali się w pięknej Sali Kasztanowej. Wszyscy przybyli na uroczystość goście zostali uhonorowani pamiątkowymi, ozdobnymi kamieniami.   

W Sali Oranżeryjnej pałacu wystąpił zespół muzyczny, nawiązując swoim repertuarem do niezwykłego klimatu lat 60 i 70-tych. Podczas gali kończącej obchody, premierę miał również film „Ekologiczne rozwiązania w kotłach kondensacyjnych firmy TERMET S.A.”. Film ten powstał m.in. przy współpracy z redaktorem Tomaszem Zubilewiczem.

Oglądając się na dotychczasowe sukcesy firmy jesteśmy pewni, że kolejne lata będą owocowały dalszym rozwojem firmy a wdrażane innowacyjne programy będą służyły nam wszystkim.

Wszystkiego dobrego. Czekamy na kolejny jubileusz ...

Członkowie Wspierający Korporacji