« Powrót
Co słychać w Dolnośląskim Oddziale Okręgowym Korporacji?

W dniach 24-26 marca 2017 roku, w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa TARBUD. Tak jak przez kilkanaście lat wcześniej tak i w tym roku w Hali Stulecia spotkali się handlowcy, wykonawcy, projektanci i przedstawiciele instytucji finansowych z potencjalnymi swoimi klientami. Tegoroczne targi to, jak ogłosili organizatorzy, spotkanie się dwóch przenikających się branż: branży budownictwa i kamieniarstwa. Pojawienie się 'kamienia' na TARBUDZIE to sugestia klientów w stosunku do organizatorów targów. Nowością i atrakcją targów był także Busines Mixer, czyli spotkania uczestników w mniej formalnej konwencji, na której można było zaprezentować swoją firmę i nawiązać oraz wymienić kontakty.

Targom jak zawsze towarzyszyły różnotematyczne atrakcje dla zwiedzających. Bogaty program wykładów, liczne pokazy i prezentacje nowych produktów oraz technik wykończeniowych, strefa porad i punktów konsultacyjnych, warsztaty i zajęcia z majsterkowania to niektóre z propozycji kierowanych  do osób, które kupiły mieszkanie, wykańczają dom jak również do wszystkich, którzy szukają najnowocześniejszych rozwiązań w budownictwie.

Dolnośląski Oddział Okręgowy Korporacji jako partner przy organizacji tej imprezy, bierze aktywny udział w pracach Komisji Konkursowej oceniającej wyroby zgłaszane do konkursu 'Wyróżniony produkt na Targach TERBUD 2017'. Ocena dotyczy wszystkich produktów zgłaszanych i prezentowanych na stoiskach TARBUD 2017. W tym roku z ramienia Korporacji w Komisji Konkursowej brał udział Ireneusz Jerzyk - Prezes Zarządu.

Komisja Konkursowa przyznała nagrody następującym firmom:

1. P.P.H. JARPOL/ P.P.H.U. LIMBA za 'Energooszczędny dom mieszkalny z poddaszem użytkowym'.

2. Borowskiej Kopalni Granitu i Piaskowca  'Skalimex' Sp. z o.o za 'Wyroby granitowe z obróbką powierzchni wodą'.

3. P.P.H.U. FIX Joanna Frąckowiak z Wrocławia za 'Drzwi podnoszone-przesuwne (narożnik kątowy 90 stopni)'.

Nagrodzone firmy, oprócz statuetek WYRÓŻNIONY PRODUKT  otrzymały istotną bonifikatę w kosztach wynajęcia niezabudowanej powierzchni stoiska na TARGACH TARBUD 2018.

Bardzo ciekawą ofertę zaprezentowała firma z naszej branży – firma MASTER THERM POLSKA Sp. z o.o. z Kielc. Prezentowana na stoisku 'Pompa ciepła BOX AIR INVERTER BA 301' zwróciła uwagę wielu zwiedzających. Główną zaletą pompy jest płynna regulacja mocy cieplnej w bardzo szerokim zakresie od 5 do 13 kW oraz zastosowanie sprężarki ze zmienną częstotliwością, która dostosowuje swoje działanie do rzeczywistego zapotrzebowania budynku - nie wymaga instalacji zbiorników. Tego typu produkty, w dobie konieczności m.in. ochrony środowiska, na pewno znajdą klientów. Duże zainteresowanie Komisji Konkursowej wzbudziła także 'roleta zewnętrzna VEGAS PRIME' prezentowana przez firmę AMIDEX z  Kłodzka. Firmy te zostały wyróżnione 'Dyplomem'.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma P.P.H. JARPOL/P.P.H.U. LIMBA  w towarzystwie Komisji Konkursowej i organizatorów targów chwile po otrzymaniu nagrody głównej. W środku Komisarz Targów Tarbud  - Alicja Denik .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezentacja wyrobów granitowych firmy 'Skalimex'  Sp. z o.o. Laureat drugiej nagrody. Prezentuje Pani Prezes - Halina Wojtera.

 

Gratulację dla firmy P.P.H.U.  FIX  na ręce przedstawicielek firmy składa Prezes Oddziału Dolnosląskiego Korporacji -   Ireneusz Jerzyk. Trzecia nagroda.

 

Na stoisku firmy AMIDEX z Kłodzka. Prezentacja nagrodzonego produktu - Ireneusz Cieśla.

 

           Ale początek roku to nie tylko TARBUD we Wrocławiu. Mając w bliskiej perspektywie doroczną Wiosenną Galę Instalatorów, na której tradycyjnie ogłaszane są wyniki kolejnej edycji konkursu na najlepszą firmę lub instytucję działającą w branży instalacyjnej w roku 2016, Zarząd Oddziału Dolnośląskiego odwiedził członków Korporacji zapraszając ich do udziału w 'walce' o statuetkę „Złotego Instalatora”.

    Ponadto Zarząd Oddziału Dolnośląskiego Korporacji na ostatnim spotkaniu dokonał podsumowania roku 2016. Oddział zakończył miniony rok pozytywnym wynikiem zarówno organizacyjnym jak i finansowym. W tym miejscu także, chcieliśmy serdecznie podziękować za długoletnią, owocną współpracę i działanie w naszym Oddziale Panu Henrykowi Laskowskiemu - byłemu już Prezesowi i Dyrektorowi Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego Korporacji we Wrocławiu. Życzy mu wszystkiego dobrego, dużo zdrowia i radości z wnuków.

 

Ireneusz  JERZYK

Prezes Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego

Polskiej Korporacji Techniki SGGiK

Członkowie Wspierający Korporacji